SBÍRKA  NA  SAMÁDHI  PRO  SRI  SIVA  SAKTHI  AMMAIYAR

Milí přátelé, duchovní souputníci a zejména cestovatelé, účastníci některé z cest za duchovním poznáním po jižní Indii,

jako každý leden posledních 15 let, tak i letos jsme navštívili jižní Indii a pobyli u posvátné hory Arunáčaly ve městě Thiruvannamalai. Toto místo nabízí mnoho duchovně hledajícím. Hora Arunáčala vyzařuje vznešené energie a zklidňuje mysl znavených evropských poutníků. Nejvíce nás přitahuje ašrám Sri Ramana Maharišiho se samádhi tohoto světce. Jeho originální a stále živá energie a rituály.

Pro mnoho z nás byly vždy snad stejně důležité daršany u avatarky bezpodmínečné lásky, Sri Siva Sakhti Ammaiyar, kterou jsme důvěrně nazývali Amička /snad nám promine/. Kdo zažil takové setkání alespoň jednou, nikdy nezapomene na něhu, krásu a lásku, kterou tato bytost zosobňovala. Přišla jako vánek, silou svého srdce pomohla každému z přítomných a s láskou se opět vytratila, aniž jsme stihli pochopit dosah její práce.  

Jak asi někteří víte, dne 5.7. 2022 dosáhla mókši a jako realizovaná bytost vědomě opustila své fyzické tělo. Meditační sál je stále otevřený pro všechny zájemce a její energie je zde stále přítomná. Její láska a jemnost pomáhá všem, kteří sem zavítají. Popravdě, málo jako lidé chápeme, že taková bytost tu může být pro nás stejně po fyzické smrti, jako byla za svého života na Zemi. Kdo toto vnímá, těžko chápe, jak málo lidí využívá toto nádherné a stále klidné místo pro své ztišení, meditaci a láskyplný rozhovor s ní. Věci srdce i nadále poléčí ve chvíli a pomůže člověku proniknout do hlubin sebe sama.

A tak se přihodilo, že během jedné takové návštěvy jsme se setkali s vnukem Ammy a poté i s jejím synem, který ji dříve během daršanů doprovázel. Od nich jsme se dozvěděli, že samádhí /hrob/ Ammy je vzdálený asi 10 minut rikšou, na nádherném místě pod Arunáčalou. Navštívit ho bylo pro nás výjimečným zážitkem. Hrob samotný je velmi jednoduchý a osobnost, kterou byla, by si jistě zasloužila místo odpočinku více odpovídající jejímu významu a celoživotní práci. Rodina počítá s vybudováním  důstojného samádhí, ale peněz se nedostává, jak jsme pochopili. 

Dle slov jejího syna přicházejí občas lidé, kteří ji znali, s láskou vzpomínají a slíbí, že velmi rádi přispějí, ale neděje se tak. Jelikož už máme zkušenost s posíláním peněz do Indie, které je dost komplikované, ani se nedivím, že to někdo vzdá. Rozhodla jsem se proto založit konto u nás, kam se dají posílat příspěvky v Kč, USD nebo EUR a vybrané peníze vždy jednou za čas dopravit přímo rodině Ammy. 

Kromě vybudování samádhi rodina zamýšlí trochu zrenovovat dva apartmánky ve 2. patře jejich domu a ty pak nabízet k pronájmu lidem, kteří ocení nejen nádherný výhled na posvátnou horu Arunáčalu, ale hlavně láskyplnou energii, která zaplavuje v hojné míře celý prostor.

Rozhodla jsem se, že záměry rodiny finančně podpořím a mám z toho radost. Pokud byste to někdo cítil stejně, budu velmi potěšena, ať už bude darovaná částka jakákoliv. O vybraných a předaných financích vás budu pravidelně informovat.

 

Účet je založen na jméno Dagmar Eliášová u Reiffeisenbank Praha 4, Novodvorská 136, 142 00.

Číslo účtu je:

5592181003/5500   

IBAN CZ 52 5500 0000 0055 9218 1003

SWIFT RZBCCZPP

Měna účtu: Kč, USD a EUR

Děkuji předem všem, kteří se rozhodnete připojit. Dárcové, prosím jen, napište do poznámky svoje jméno či vzkaz, výpisy pak předám rodině Ammy a těším se, co z toho vznikne :-)

Dáša 

16.2. 2024