Metoda k uvolnění šlach a svalů II

06.02.2012 18:00

 

Metoda k uvolnění šlach a svalů a posílení kostí II - jaterní forma
"Shujin Zhuanggu Gong"

 

Kdy:    pondělí 18:00- 19:30 Metoda k uvolnění šlach a svalů II
            úterý    18.30- 20:00 Metoda k uvolnění šlach a svalů II

Kde:    Spirituála Braník

Lektorka: Markéta Hrdá

Cena:   200,-Kč lekce,  1500,-Kč předplatné 10lekcí

Kontakt: info@cviceniqigong.cz, tel: 773966636

Programem tohoto kurzu je výuka „Jaterní formy“. Játra a žlučník spolu tvoří funkční okruh patřící do elementu "Dřevo". Dřevo je element spojovaný s jarem, obdobím dynamické aktivity a růstu, dává nám také schopnost ukázat světu, kdo jsme. Emoce spojená s elementem Dřeva je zlost. Nadměrná a nevypuštěná zlost vážně poškozuje Játra a element Dřeva.

 

Prof.Zhang vytvořil tuto formu s cílem zmírnit nebo vyléčit potíže nebo onemocnění, které jsou spojeny s pohybovým aparátem. Na fysiologické rovině směřuje tato forma ke zlepšení:

  • přílišného stažení, především v oblastech šíje, ramen, beder a nohou
  • pohyblivosti v kloubech, vazech a šlachách
  • pružnosti a ohebnosti svalstva
  • harmonického utváření svalových řetězců nohou a ramen
  • všeobecné koordinace

Na emoční a duševní rovině dodává tato forma praktikujícímu nový životní elán: cítí se pln energie, touhy po činnosti a tvůrčí síly. Ve zdravotním pojetí "Pěti elementů“, neboli "Procesu změn", patří tato Qi Gong-metoda k elementu "Dřevo" a harmonizuje příslušející hlavní orgán játra. Současně posiluje v elementu "Voda" ledviny. Specifická energie jater a ledvin posiluje myšlení a obrazotvornost, upravuje naší schopnost se zklidnit a naše představy.

Hlavní význam jednotlivých cviků spočívá na aktivaci stimulaci ledvin, sleziny a jater, kterým náleží v rámci tradiční čínské medicíny zvláštní význam: Ledviny zásobují kosti resp. kostní dřeň, slezina posiluje svaly a játra zásobují šlachy. Všechny tři aspekty - kosti, svaly a šlachy - tvoří společně účinné těžiště této formy.

 

 

Markéta Hrdá – lektorka

„ Po letech vrcholové sportovní činnosti jsem hledala cestu, která by mě pomohla opět najít sílu,  rovnováhu  a zdraví pro mé tělo a ducha.“ Ke cvičení  Qi Gong jsem se dostala přes bojové cvičení Taichi a studovala je v Německu a v Číně. Jsem ráda, že nyní mohu způsob, jakým nalézáme cestu k sobě, předávat dál.“

 Více na: www.cviceniqigong.cz