Meridiánové masáže APM

09.12.2011 09:00

Meridiánové masáže APM

Kurz vede MUDr. Zdeněk Šos s odbornou asistencí své manželky Zdeňky. MUDr. Šos má přes 30 let  praxe a je autorem knih „Meridiánová masáž /Akupunkt-masáž dle Willyho Penzela (APM)“ a „Moxování a baňkování pro maséry“.  Svoje bohaté zkušenosti z praxe promítá do výuky.

Obsah kurzu

  • seznámení se základy čínské medicíny
  • topografie meridiánových drah a jejich popis
  • praktické nacvičení masáží meridiánů
  • základy ošetření jizev
  • základní pravidla energetiky s využitím při masáži

Jde o účinnou alternativu k akupunktuře.  W.Penzel zjednodušil východní medicínu a propracoval metodiku masáží, takže již po tomto úvodním kurzu lze s nabytými znalostmi efektivně pracovat.

Pracujeme-li pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Willy Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže, a teprve potom doladit celou situaci aplikací bodů, která ale většinou již není zapotřebí. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve zdi bude přerušený. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha (kabel) není v pořádku.

Kurz je určený pro maséry, fyzioterapeuty ale i pro laiky. Praktická část probíhá na masážních lehátkách.Přineste si pohodlné oblečení, pod tričko je praktický nátělník, velkou osušku nebo deku na přikrytí, psací potřeby, přezůvky, svačinu a dobrou náladu.

Zájemci mohou pokračovat cyklem dalších tří kurzů v roce 2012.  Zdokonalí se na nich ve východní medicíně, v praktické používání metody, mobilizacích a v řadě dalších technik.

 

Diplom získaný po absolvování cyklu je uznáván v zahraničí.

termín:               9.-11.12.

pátek                   9:00-9:30 registrace účastníků
                            9:30-18:00 výuka (s přestávkou na oběd)
sobota                 9:00-18:30 výuka (s přestávkou na oběd)
neděle                 8:30-13:00 výuka (bez přestávky na oběd)

cena:                  3800 Kč

Informace:         info@trezalka.cz, tel. 604 294 047, www.trezalka.cz

Přihláška ke stažení ZDE.