Meditační kurz tibetského lámy Mänri Lobpön Rinpoče

11.11.2011 09:05

 

MEDITAČNÍ  KURZ

tibetského lámy Mänri Lobpön Rinpočheho

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali o připravované návštěvě a učení tibetského lámy Mänri Lobpön Rinpočheho, hlavního učitele bönistického kláštera Mänri.

Od pátku 11.11. do neděle 13.11.2011 proběhne v centru Spirituála meditační kurz na základě textu Žang Žung Ňam Gjü Gjalwa čagtri (sNyam rgyud rgyal ba´i phyag khrid).

V pátek dopoledne Rinpočhe v krátkosti zopakuje téma z minulého roku. V hlavní části kurzu pak vysvětlí kapitolu Ta tri - průvodce náhledem (lTa Khrid, resp. gZhi rang ngo sprod pa gcer mthong lta ba´i khrid rim - Učení o nahém náhledu, který je přímým uvedením do vlastního základu [který je přirozeným stavem] ), která se z mnoha úhlů pohledu zaměřuje na vysvětlení náhledu, který je společně s přímou zkušeností přirozeného stavu mysli, nejdůležitějším aspektem pochopení a realizování smyslu dzogčhenových nauk.
Učení vychází z předpokladu, že naslouchající má již osobní zkušenost přirozenosti mysli, a na základě této zkušenosti jej pak provází různými aspekty přirozeného stavu jako základu koloběhu zrozování (samsára) a osvobození (nirvána).

 

Kdy:            pátek 11.11. až neděle 13.11. 2011 od 10 do 17 hodin

                       aktuální informace ev. změny naleznete na www.yungdrungbon.sweb.cz

Kde:            centrum osobního růstu Spirituála, Braník

Rezervace:   spimar75@yahoo.com

Cena:          příspěvek na zorganizování učení je letos 2700,-Kč.
Kdyby někoho z vás (obzvlášť ty, kteří jste již s Rinpočhem absolvovali předchozí učení) měla tato suma odradit, ozvěte se a pokusíme se vám nějak vyjít vstříc. Materiální nedostatek by neměl být překážkou pro obdržení učení.
V tuto chvíli je nás přihlášeno přibližně 35, kapacita prostoru pro kurz je asi 50 lidí,
proto kdybyste věděli o někom, kdo se chce přihlásit, ať si raději pospíší.

V sobotu od 19.00 bude v divadle Kampa veřejná přednáška
"Koncept života a smrti v tibetské tradici Bön".


Tibetský láma Mänri Lobpön Rinpočhe, hlavní učitel bönistického exilového kláštera Mänri
během své přednášky představí učení o životě, smrti a zrození v prastaré tibetské tradici Bön.
V rámci přednášky předá Rinpočhe iniciaci dlouhého života Cchewang Čharima. Jedná se o učení, které pochází od významného siddhi a dzogčhenového mistra Cchewang Rigdzina, který tuto sádhanu dlouhého života sestavil na Ptačí hoře nedaleko hory Kailás jako odpověď na mnoho utrpení a neštěstí, které viděl mezi svými následovníky i běžnými lidmi, obzvláště pak utrpení plynoucí z předčasné smrti a krátkého života. Dodnes je tato iniciace mezi následovníky tradice Bön velmi živá a je to jedna z nejčastěji udělovaných iniciací dlouhého života. Je velmi užitečná pro lidi, kteří se dostali do náročného životního období, potýkají se s různými zdravotními potížemi a nepřízní "osudu" a kteří cítí, že se jejich život zkracuje.

Aktuální informace naleznete na www.yungdrungbon.sweb.cz