Duchovní cesta jižní Indií 2017

05.01.2017 21:27

 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA !!! 

Vydejte se s námi na cestu za poznáním, nejen Indie a jejích krás, ale zejména sebe sama. Budeme  putovat po silných duchovních místech s tisíciletou tradicí, ale okusíme  i moderní přístup k duchovnosti a mystice.

Vystoupíme  na posvátnou  horu  Árunáčalu,  objevíme různorodost energií, které nabízejí hinduistické chrámy a přijmeme pozvání do  indické rodiny. Užijeme si  výborné indické kuchyně, příjemného počasí a koupání v moři.

Indové mají, více než jiné národy, schopnost žít v přítomnosti a je inspirativní je pozorovat při jejich každodenních činnostech.  Dosáhnout osvícení je nejvyšší hodnotou jejich životů  a realizovaní lidé jsou skutečnými hrdiny této společnosti. Vnímavý cestovatel ze západu tu má šanci získat nový pohled na realitu a  změnit tak řadu svých i obecně zažitých vzorců či názorů.

Tato cesta je určena zejména  pro toho, kdo  si přeje poznat duchovní odkaz  Indie.  Je zaměřena na vnitřní setkání se třemi velkými učiteli.  Ramana Maharši, působící většinu života pod horou Árunačála, předal lidem učení átmavičáry jako cesty k dosažení osvícení. Na stejném místě se osobně setkáme s  avatarkou bezpodmínečné lásky Amou Sri Shiva Shakti . A v neposlední řadě budeme mít možnost obdivovat a využít pro svůj osobní růst unikátní centrum Auroville, inspirované Sri Aurobindem, mistrem tvořivosti ve hmotě. To jsou také témata, kterými se během našeho  pobytu  v Indii budeme intenzivně zabývat ať již v našich meditacích, praktických cvičeních nebo společných debatách.

Můžeme  vám  slíbit, že zažijete neopakovatelné   dobrodružství a učiníte důležitý krok k objevení svého  lidského i duchovního potenciálu.  

Těší se na vás vaši průvodci  Dáša Eliášová a Samsu  Din

 

Organizační informace:

Termín:  cca 15.1. – 28.1. 2017 /bude upřesněno dle odletových časů/

Cena zájezdu bez letenky

Při účasti  do10 platících osob ………..29.500 Kč

Při účasti nad 10 osob …….………....  27.000 Kč

 

Přihlášky posílejte na: spirituala@email.cz  , vyřizuje Dáša Eliášová. Po potvrzení volného místa obdržíte Podmínky účasti.  

Záloha je určena na koupi letenky a rezervaci ubytovacích zařízení a  platí se ve výši

30.000,-  Kč na účet /číslo sdělím dodatečně/do 30.8.  

Mezinárodní letenka vč. poplatků    

cca 18 až 20.000 Kč  (zakoupíme hromadně pro skupinu, cena se pohybuje podle včasnosti rezervace)

Počet účastníků

Je omezen. O zařazení účastníka rozhoduje datum podání závazné přihlášky a zaplacení zálohy.

Další zájemci budou evidováni jako náhradníci v závislosti na datu přihlášky.

Indické  vízum

(jednovstupové  turistické)   1050 Kč (vyřídí si každý sám nebo pro zájemce vyřídím hromadně za popl. 300 Kč na osobu)

V ceně zájezdu JE zahrnuto:

12x ubytování se snídaní, doprava; místní anglicky hovořící průvodci, česky hovořící průvodce, vstupy do památek

Doprava                                            

mikrobusem nebo auty dle velikosti skupiny

Ubytování  

12 x dvoulůžkový pokoj se snídaní v hotelu či apartmánech na úrovni min. 3 hvězdiček. Pokoje jsou s vlastním soc.

zařízením, lůžkovinami, ručníky a s klimatizací, v některých místech i s vlastní kuchyňkou.  Jednolůžkový resp. dvoulůžkový

pokoj obsazený jednou osobou za příplatek  6000 Kč.

V ceně zájezdu NENÍ zahrnuto:    

mezinárodní letenka včetně tax a poplatků

 vízum

obědy a večeře (z organizačních důvodů  se účastníci stravují individuálně v doporučených restauracích, ceny jídel jsou velmi

příznivé,  v průměru 20-50 Kč za hlavní chod)            

pojištění léčebných výloh a stornopoplatků – nutno individuálně , v rámci zakoupené letenky či platební karty

Doporučené kapesné:

cca do 300 EUR v závislosti na nákupních záměrech (vystačí na jídlo, pití, suvenýry, drobné nákupy)

Přihlášky a informace , tel. 604 414 044 – Dáša Eliášová

 

Program  cesty :                                                                                                       

ne 15.1. 2017

1. den – odlet z Prahy  

16.1. po                                                                                                       

2. den -  přílet ráno Chennai, přejezd  do Tiruvannamalai – jehož název „Červená hora“ je odvozen od velkolepé vyhaslé sopky Arunáčaly. Jedno z nejposvátnějších a  nejkrásnějších míst  v této oblasti. Návštěva ašrámu Ramany  Maharšiho -  významného indického světce 20. st. 

17.-22.1.    út-ne                                     

3. – 6. den -   púdžy v ašrámu R. Maharšiho - výstup na horu Arunáčala – meditace v jeskyních,  kde strávil 23 let v meditacích  R.Maharši  – návštěva hinduistického chrámu Arunáčaléšvara -   seznámení  s meditační technikou átmavičáry – každé ráno daršan (požehnání) u osvícené avatarky Ama šrí Šiva Šakti – meditace na téma Jak žít ze srdce -  poutní cesta pěšky kolem hory Arunáčaly, cvičení a meditace na terase hotelu, cvičení, sdílení…

 22.1. - ne                                                      

7. den  - odpoledne - odjezd směr Auroville.  Ubytování v  domcích u moře.

23.1. –po

8. den – akreditace pro meditace v Matrimandiu – Zlaté kouli. Komunita Auroville („Město úsvitu“), založené žákyní Srí Aurobinda,  architektonicky  experimentální domy kombinují západní a indické prvky. Mottem tohoto projektu je „život v harmonii“ . Matrimandir je obrovské kulovité hi-tech meditační centrum uprostřed městečka. Hlavní zajímavostí centra je obří křišťálová koule, která může způsobit dočasnou jasnozřivost. Získání akreditace je třeba ke vstupu do vnitřní části Auroville.

odpoledne výlet Pontichery –návštěva hinduistického chrámu a dalších památek , příp. možno zůstat u moře a relaxovat.

24.1. - út

9. den – dopoledne meditace  v Matrimandiru – odpoledne výlet do Pondicherry (bývalé hlavní město francouzské Indie s přímořskou promenádou a tržišti)  – návštěva ašrámu Šrí Aurobindo Ghóše – filosofa a guru, jehož mramorové sámadhi – (hrob) je  denně  obklopeno  nádhernými květy a množstvím věřících. Tvořivost ve hmotě – meditace, sdílení…Promenáda na mořském pobřeží,kavárny, restaurace, indické speciality, noční trhy.

25.1. – st

10. den – dopoledne meditace v Matrimandiru – odpoledne výlet dle dohody, příp. relaxace u moře. Např. chrámový komplex Chidambaram  - hlavní chrám je sídlem Šivy coby krále tance a je jedním z nejposvátnějších  míst v jižní  Indii.

26.1. čt

11. den -  historické  městečko Mamallapuram, významný přístav dynastie Pallavů (5.-9. st) s unikátními  jeskynními chrámy,  s prastarým vodním chrámem Shore, ale i bílými plážemi a spoustou malebných restaurací a krámků. (od r. 1995 je M. na seznamu kulturního dědictví Unesco)  –  

27.1. pá

12. den – Mamallapuram – návštěva chrámu Saibaby ze Shirdi, koupání, nákupy, odpočinek  – v noci odlet do Prahy

28.1. so - 13. den – přílet do Prahy

 

Průvodci:  

indický anglicky hovořící průvodce Samsu Din, Dáša Eliášová a místní odborní průvodci