Duchovní cesta do jižní Indie - leden 2016

17.08.2015 16:32

Vydejte se s námi na cestu za poznáním, nejen Indie a jejích krás, ale zejména sebe sama. Budeme  putovat po silných duchovních místech s tisíciletou tradicí, ale okusíme  i moderní přístup k duchovnosti a mystice.  Kromě cestování nás čeká cvičení nebo  meditace zaměřené  na transformaci našich limitů, ale i prožívání Ticha v nás .  Budeme pracovat s tělem a emocemi jako branou k naší spiritualitě. Naučíme se číst význam událostí, které nás každodenně potkávají a poznáme, jak nás mohou posunout  v našem osobním vývoji. Vystoupíme  na posvátnou  horu  Arunáčalu a  setkáme se žijícími i nežijícími avatary. Okusíme různorodost energií, které nabízejí hinduistické chrámy a přijmeme pozvání do  indické rodiny. Indové mají, více než jiné národy, schopnost žít v přítomnosti a je inspirativní je pozorovat při jejich každodenních činnostech.  Dosáhnout osvícení je nejvyšší hodnotou jejich životů  a realizovaní lidé jsou skutečnými hrdiny této společnosti. Vnímavý cestovatel ze západu tu má šanci získat nový pohled na realitu a  změnit tak řadu svých i obecně zažitých vzorců či názorů. 

Můžeme  vám  slíbit, že zažijete neopakovatelné  dobrodružství a učiníte důležitý krok k objevení svého  lidského i duchovního potenciálu. 
 
Těší se na vás vaši průvodci  Dáša Eliášová a Samsu  Din
 
Program cesty                                                                                                       
1. den – odlet z Prahy                                                                                                          
2. den -  přílet Chennay, přejezd  do Tiruvannamalai – jehož název „Červená hora“ je odvozen od velkolepé vyhaslé sopky Arunáčaly. Jedno z nejposvátnějších a  nejkrásnějších míst  v této oblasti. Návštěva ašrámu Ramany  Maharšiho -  významného indického světce 20. st.                                   3. – 7. den -   cvičení /jógová, dechová, otevírání srdeční čakry, meditace… /-  návštěva ašrámu R. Maharšiho - výstup na horu Arunáčala – meditace v jeskyních,  kde strávil 23 let v meditacích  R.Maharši  – návštěva kolosálního chrámu Arunáčaléšvara -   seznámení  s meditační technikou átmavičáry - daršan (požehnání) u osvícené avatarky Ama šrí Šiva Šakti.  Poutní cesta pěšky kolem hory Arunáčala za vylepšení karmy vlastní, rodinné či na jiný účel.   8. den  odjezd do Tiruchirapalli   – návštěva Šrírangamu, oblíbeného  poutního  místa  s velkolepým chrámem - Tanjavur
9. den - Tanjavur – návštěva chrámu Brhadíšvara .  Návštěva  královského paláce s nádhernými sbírkami čólských bronzů.
10. den - chrámový komplex Chidambaram  - hlavní chrám je sídlem Šivy coby krále tance a je jedním z nejposvátnějších  míst v jižní  Indii. – Pondicherry (bývalé hlavní město francouzské Indie s přímořskou promenádou a tržišti)  – návštěva ašrámu Šrí Aurobindo Ghóše – filosofa a guru, jehož mramorové sámadhi – (hrob) je  denně  obklopeno  nádhernými květy a množstvím věřících.
11. den -  komunita Aurovile („Město úsvitu“), založené žákem šrí Aurobinda,  architektonicky  experimentální domy kombinují západní a indické prvky. Mottem tohoto projektu je „život v harmonii“ . Matrimandir je obrovské kulovité hi-tech meditační centrum uprostřed městečka. Hlavní zajímavostí centra je obří křišťálová koule, která může způsobit dočasnou jasnozřivost. Získání akreditace ke vstupu do vnitřní části Auroville.
12. den – Auroville – meditace ve zlaté kouli Matrimandiru – přesun do Mamallapuram
13. den  - historické  městečko Mamallapuram, významný přístav dynastie Pallavů (5.-9. st) s unikátními  jeskynními chrámy,  s prastarým vodním chrámem Shore, ale i bílými plážemi a spousta malebných restaurací a krámků. (od r. 1995 je M. na seznamu kulturního dědictví Unesco)  –  návštěva chrámu Saibaby ze Shirdi, koupání, odpočinek, večer odlet letiště. 
14. den – přílet do Prahy
 
Organizační informace:
Termín:  cca 2.1. – 15.1. 2016 /bude upřesněno dle odletových časů/
Náklady cesty bez letenky 
                                        Při účasti 6-10 platících osob ………..28.500 Kč 
                                        Při účasti nad 10 osob …….………....26.000 Kč
obojí  při závazné přihlášce a platbě zálohy do 30.9. 2015. Po tomto termínu se náklady zvyšují o 1.500 Kč.  
Sleva pro společně přihlášené páry či rodinné příslušníky – 1000 Kč, tj.  500  Kč na osobu. 
Přihlášky posílejte na: spirituala@email.cz , vyřizuje Dáša Eliášová. Po potvrzení volného místa obdržíte instrukce k platbě 
zálohy a Podmínky účasti.  Záloha je určena na koupi letenky a rezervaci ubytovacích zařízení a  platí se ve výši 
30.000,-  Kč na účet 242208111/0300 do 30.9.  Doplatek je třeba provést během listopadu  /bude upřesněno/.
Mezinárodní letenka vč. poplatků cca 18.000 Kč (zakoupíme hromadně pro skupinu, cena se pohybuje podle včasnosti rezervace)
Počet účastníků
Je omezen na min. 6 a max.16. O zařazení účastníka rozhoduje datum podání závazné přihlášky a zaplacení zálohy. 
Další zájemci budou evidováni jako náhradníci v závislosti na datu přihlášky. 
Indické  vízum (jednovstupové  turistické)   850 Kč (vyřídí si každý sám nebo pro zájemce vyřídíme hromadně za popl. 300 Kč na osobu)
V ceně zájezdu JE zahrnuto:
- 12x ubytování se snídaní, doprava; místní anglicky hovořící průvodci, česky hovořící průvodce, vstupy do památek
- Doprava mikrobusem nebo auty dle velikosti skupiny
Ubytování :   
12 x dvoulůžkový pokoj se snídaní v hotelu či apartmánech na úrovni min. 3 hvězdiček. Pokoje jsou s vlastním soc. 
zařízením, lůžkovinami, ručníky a s klimatizací, v některých místech i s vlastní kuchyňkou.  Jednolůžkový resp. dvoulůžkový 
pokoj obsazený jednou osobou za příplatek  5000 Kč.
V ceně zájezdu NENÍ zahrnuto:
- mezinárodní letenka včetně tax a poplatků
- vízum
- obědy a večeře (z organizačních důvodů  se účastníci stravují individuálně v doporučených restauracích, ceny jídel jsou velmi příznivé,  v průměru 20-50 Kč za hlavní chod)            
- pojištění léčebných výloh a stornopoplatků – nutno individuálně , v rámci zakoupené letenky či platební karty
Doporučené kapesné:
cca do 300 EUR v závislosti na nákupních záměrech (vystačí na jídlo, pití, suvenýry, drobné nákupy)
Průvodci:   
indický anglicky hovořící průvodce Samsu Din, Dáša Eliášová a místní odborní průvodci
 
Přihlášky a informace na: spirituala@email.cz , tel. 604 414 044 – Dáša Eliášová
 
Více o průvodcích:
Dagmar Eliášová 
Již řadu let  organizuje duchovně zaměřené cesty do zahraničí /Egypt, Izrael, Mexiko, Indie, Tibet, Nepál, Bosna apod./ Své poznatky aplikuje během osobních terapií a vedení prožitkových seminářů a konstelací. Získala certifikáty v  regresní terapii u A. Dragomireckého, terapie RUŠ u K. Nejedlého, metod SRT,  Ho´oponopono, BIO-Touch, Pranic Healing, Hypnózy v terapeutické praxi, Restrukturalizace dle T.Detzlera, Emoční homeopatie M. Kafkové atd. Aktivně využívá  staroegyptské a plejádské léčebné techniky, andělské energie apod. 
 
Samsu Din 
Dlouholetý spolupracovník v Indii a majitel partnerské cestovní kanceláře. Spolehlivý organizátor,  pohodář  se smyslem pro humor a pochopením pro evropskou mentalitu. 
 
Leták ke stažení zde 

 Duchovní cesta do jižní Indie - leden 2016