BENEFIČNÍ TANEČNÍ PÁRTY, MODLITBA A CEREMONIE ZA ZÁCHRANU DEŠTNÉHO PRALESA V EKVÁDORU se Susannah a Ya’Acovem Darling Khan

16.03.2012 19:30

 

 

TANČÍME SPOLU

a

Kdy:   16. 3. 2012 od 19.30 h

Kde:    Centrum osobního růstu Spirituála, Údolní 212, Praha 4 – Braník

 

Milí přátelé, milí blízcí, milí tanečníci života,

rádi bychom vás společně s našimi učiteli Ya’Acovem a Susannah Darling Khan pozvali ke společnému tanci a modlitbě, které se uskuteční v pátek 16. 3. 2012 v 19. 30 v pražské Spirituále.

 Po návštěvě Ekvádoru letos v lednu se Susannah a Ya’Acov rozhodli propojit se s co nejvíce lidmi po světě a zrealizovat velkou taneční a modlitební ceremonii prostřednictvím internetu, aby podpořili hnutí na záchranu pralesa na území Achuarů.

Území Achuarů se nachází ve velikém nebezpečí – byla pod ním nalezena ropa. Toto území se rozkládá na dvou a můl milionech akrů neposkvrněného ekvádorského pralesa, jehož budoucnost je záležitostí nás všech.

 Proto posíláme do světa velkou výzvu nám všem, abychom se sešli, tančili, modlili se a uskutečnili společně ceremonii za záchranu  území, na kterém Achuarové žijí. Ceremonii Movement Medicine povedou Ya’Acov and Susannah Darling Khan z Londýna. Prostřednictvím internetu se s nimi spojíme stejně tak jako další stovky a možná tisíce tanečníků od arktického kruhu po jižní Afriku. Vytvoříme tak společně celosvětovou síť, v níž se propojíme v ceromonii, a pošleme tak naše přání a modlitby za záchranu plic světa.

Jak bude tento společný večer vypadat?

  • Sejdeme se v 19.30 ve Spirituále, dáme si čaj a naladíme se na sebe.
  • Ve 20 hodin naše slova utichnou, abychom se prostřednictvým internetu spojili s ceremonií v Londýně. Budeme mít velký projektor, hudbu a ceremonii uslyšíme z reproduktorů. Staneme se součástí londýnské ceremonie, spojíme se v jedno. Prostřednictvím tance dáme tvar našim modlitbám za zachování této části deštného pralesa.
  • Kromě toho bude tento večer benefiční, celý výdělek bude použit na opatření potřebná k tomu, aby těžební stroje na tomto území nezačaly vrtat.
  • Ceremonie bude ukončena ve 23 hodin.

V Movement Medicine se setkává ryzí radost volného extatického tance s hloubkou meditace v pohybu a duchem šamanských praxí. Díky jasným zkušenostem vylučuje paradigma o naší oddělenosti a odkrývá naši přirozenou propojenost v existenci a naše jedinečné místo v ní.

Praxe Movement Medicine je silně spjata s původními národy, které nás inspirují a mohou nám pomoci navrátit se k našemu jedinečnému místu v přírodě a nalézt v něm uzdravení.

Achuarové se modlí již roky, abychom my, lidé ze severu, jak nás “bílé muže a ženy” nazývají, změnili sen, v němž žijeme. Jmenovitě sen o naší oddělenosti a spotřebě. Z jejich modliteb vzešlo neobvyklé osobní a silné spojení s Movement Medicine, stejně tak jako s prací, která se prostřednictvím této praxe děje. Achuarové tuto práci podporují svou láskou a modlitbami.

Na tomto linku najdete video se slovy staršího kmene a malý dokument o tom, co se děje:

http://www.youtube.com/watch?v=5NHvivffChs

http://www.youtube.com/watch?v=nY5xID2t2zQ

 

 Doufáme, že se při této příležitosti setkáme. Cítíme, že je důležité, abychom nacházeli odpovědi a jako společnost konali s ohledem na tyto hrozby. Víme, že to je možná pošetilé, ale rozhodně to má cenu to uskutečnit.

Těšíme se na vás

                            s láskou

                                               Zuzana & Marold, Raduca